Anasayfa > > > 2015 YILINDA EN YÜKSEK YATIRIM TOROSLAR BÖLGESİ’NİN
2015 Yilinda En Yüksek Yatirim Toroslar Bölgesi’Nin

2015 YILINDA ELEKTRİK DAĞITIMDA EN YÜKSEK YATIRIM TOROSLAR BÖLGESİ'NİN OLACAK.

GAZİANTEP'TE ELEKTRİK YATIRIMLARI 2015'TE ÜÇ KAT ARTACAK.

TOROSLAR EDAŞ GAZİANTEP'DEKİ PROJE VE YATIRIMLARINI PAYLAŞTI.

ENERJİSA DAĞITIM ŞİRKETLERİ GENEL MÜDÜRÜ KIVANÇ ZAİMLER: "TOROSLAR EDAŞ GERÇEK PERFORMANSINA ÇOK YAKINDA ULAŞACAK."

Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş. yerel paydaşları ve müşterileri ile sağlamış olduğu etkin ve çift yönlü iletişim sayesinde ihtiyaçlara yönelik proje ve çözümler üretmeye devam ediyor. Enerjisa Dağıtım Şirketleri Genel Müdürü Kıvanç Zaimler'in de katıldığı toplantıda, Gaziantep'teki mevcut çalışmalar ve gelecekteki projeler hakkında bilgi paylaşıldı.

Ekim 2013 tarihinde Adana, Gaziantep, Mersin, Hatay, Osmaniye, Kilis illerini kapsayan Toroslar bölgesinde elektrik dağıtım işini devralan Enerjisa, bu tarihten itibaren yerel paydaşlarının ihtiyaç ve beklentilerini değerlendirmek ve hizmetlerini bu paralelde geliştirmek adına etkin ve şeffaf bir anlayışla iletişim çalışmalarına devam ediyor.

16 Nisan 2015 tarihinde gerçekleşen toplantıda operasyon ve yatırım devam eden projeler hakkında bilgi veren Enerjisa Dağıtım Şirketleri Genel Müdürü Kıvanç Zaimler, bölgenin ihtiyaçları paralelinde yapılan yatırımların önümüzdeki dönemde de devam edeceğini belirtti.

Öncelikleri Biliyoruz

Toplantıda basın mensuplarına paylaşımlarda bulunan Kıvanç Zaimler, elektrik dağıtımda öncelik ve beklentileri bildiklerini ve bu yönde planlama yaptıklarını belirtti. Toplantıda, özelleştirme sonrasında öncelikle kurumsallaşma yönünde adımların atıldığı vurgulandı. Buna ek olarak, bölgenin öncelikleri ve ihtiyaçları paralelinde yapılan şebeke iyileştirme çalışmaları yaparak arızaların en düşük seviyeye ulaşmasının hedeflendiği belirtildi.

Mevcut dağıtım merkezlerine şebekeyi uzaktan izleme ve müdahale imkanı sunan SCADA sistemi tesis çalışmasına başlandığı ve bu sistemin 2015 yılında tamamlanarak hizmete sunulacağı kaydedildi.

Avrupa standartlarında hizmet için yatırımlar tüm hızıyla devam ediyor

Hedeflerinin Avrupa standartlarında bir elektrik dağıtım hizmeti sunmak olduğunu kaydeden Kıvanç Zaimler, bunun için yeni enerji taleplerinin karşılanması ve şebekenin iyileştirilmesi için yatırım ihtiyacı bulunduğunu belirtti. Kıvanç Zaimler, "Belirlenen ihtiyaçlara yönelik yapılması gereken eksik yatırım ihtiyaçları tespit edildi. Bu ihtiyaçları EPDK'ya ilettik ve ek yatırım bütçesi talep ettik. Memnuniyetle söylüyorum ki, bu talebimiz kabul gördü. 2011-2014 yılları arasında yapılan toplam tutara yakın bir yatırım 2015 yılında bu bölgeye yapılacak. Bu sene Toroslar bölgesine şebeke ve teknolojik yatırımlar dahil 383 milyon TL yatırım yapacağız." dedi.

Zaimler konuşmasına, "Toroslar bölgesinin yanında Başkent ve İstanbul Anadolu Yakası bölgelerini de kapsayan 14 ilde, 110 bin km2 alanda, 20 milyonluk bir nüfusa elektrik dağıtımını üsteleniyoruz. Elektrik dağıtım alanında edindiğimiz tecrübelerle, şu anda Türkiye'de lider, Avrupa'da ise örnek gösterilen bir hizmet kalitesine ulaşmış durumdayız." şeklinde devam etti.

Gaziantep artık daha aydınlık

Gaziantep'in tamamına yönelik yapılan bakım kampanyası ile daha verimli bir aydınlatma sağlanmış oldu. Çalışmaları tamamlanan kampanyanın ardından bakım ve onarım çalışmaları periyodik bir şekilde devam edecek. 11 aydınlatma projesi kapsamında 14 bin adet aydınlatma bakımı, 7 bin yeni armatür montajı yapıldı. Gaziantep genelinde 2015 içinde tamamlanacak projeler hayata geçtiğinde aydınlatma şebekesinin daha modern bir yapıya kavuşması planlanıyor.

Afet Durumları Mümkün Olan En Az Hasarla Atlatıldı

Kıvanç Zaimler, kış aylarında tüm yurtta olduğu gibi Gaziantep'de de etkili olan olumsuz hava koşullarının elektrik şebekesini olumsuz etkilediğini, ancak daha önce yapılan yatırımlar ve periyodik olarak devam eden bakımlar sayesinde bu etkinin mümkün olan en az düzeyde hissedildiğini kaydetti.