Anasayfa > > > Enerjini Koru
Enerjini Koru

TOROSLAR EDAŞ GELECEĞİN ENERJİ KORUYUCULARINI YETİŞTİRİYOR

 
Toroslar EDAŞ, enerji kaynaklarının en verimli şekilde kullanılmasını desteklemek amacıyla “Dünyanın Enerjisini Ben Koruyorum!” sloganıyla başlattığı sosyal sorumluluk projesi ile enerji tasarrufunun önemine dikkat çekmeye devam ediyor.  Proje kapsamında bu yıl da gönüllü Toroslar çalışanlarının verdikleri enerji verimliliği eğitimleri ile Mersin ve Adana’da 850 öğrenciye ulaşıldı.

Toroslar Edaş, çocuklara enerji tasarrufunu eğlenceli ve öğretici bir yol ile anlatmaya devam ediyor. Sosyal sorumluluk kapsamında ülkemizin enerji alanında en önemli konularından biri olan enerji verimliliği hakkında kamuoyunda ve geleceğimizin elçileri ilkokul öğrencilerinde enerji tasarruf algısını uyandıran ve yaygınlaştıran “Dünyanın Enerjisini Ben Koruyorum!” projesi Mersin ve Adana’da gerçekleştirilen enerji verimliliği eğitimleri ile tamamlandı. Eğitimlere toplamda 350 öğrenci ve 11 eğitmen katıldı.

Toroslar çalışanlarının gönüllülük esasıyla oluşturduğu “Enerjik Gönül”ler oluşumunun desteğiyle hayata geçirilen “Enerjimi Koruyorum” projesi kapsamında ayrıca Bremen Mızıkacıları tiyatro oyunu enerji verimliliği teması ile yeniden uyarlanarak sergilendi. Eğitimlerde anlatılan mesajları da içeren tiyatro oyununu izleyen çocuklar, enerji tasarrufu bilincini eğlenceli bir yolla da kazanmış oldular.                                                                 

“Dünyanın Enerjisini Korumak Senin Elinde” sloganıyla 2010 yılında başlayan projede bugüne kadar 318 gönüllü çalışanın verdiği eğitimler ile 524 okulda 250 binden fazla ilkokul öğrencisine Enerji Verimliliği ve Tasarrufu konusunda eğitimler verildi.​