İVME GİRİŞİM HIZLANDIRMA PROGRAMI

   Program Hakkında

 Enerjisa Dağıtım Şirketleri tarafından düzenlenen, Viveka tarafında yürütülen “Enerjisa Hızlandırma  Programı” Enerji endüstrisinde  etki yaratan girişimleri desteklemeyi hedefleyen bir hızlandırma programıdır. 

   Girişimcilerin Enerjisa Dağıtım Şirketleri ile buluştuğu bu programda, güncel problemlerle birlikte geleceğin fırsatlarını ele alarak;
 
   Enerji sektöründeki kurumların çözmek istedikleri mevcut problemlere çözümler üretmek ve sunmak. 
  
   Üretilecek hızlı çözümlerle değişim ve kriz zamanlarına dahil kolay adapte olabilecek, ölçeklenebilecek gelecek nesil girişimlerin oluşmasına         ve büyümesine katkıda bulunmak amaçlanmaktadır.


   İvme Hızlandırma Programı Odak Alanları

   Akıllı Sistemler ve IoT, Dijitalleşme ve Yapay Zeka, İş Sağlığı ve Güvenliği odak alanlarında yer alan girişimleri programımıza bekliyoruz. Odak     alanları ile ilgili daha detaylı bilgiler için düzenleyeceğimiz meet-up'ları kaçırmayın!

   Program kimlere yöneliktir?

   Program enerji depolama, enerji verimliliği, enerji dağıtımı, mikro şebekeler, enerji güvenliği ve siber güvenlik üzerine çalışan, iş fikirleri veya       teknolojileriyle bu kurumların odak alanlarına çözümler üreten teknoloji girişimlerine ve ekiplerine yöneliktir.

    

   BAŞVURU YAP


   Program
   Sıkça Sorulan Sorular

  •     Programa kimler başvurabilir?

    Programa, odak alanları doğrultusunda kullanılabilir, teknoloji doğrulaması yapılmış veya prototipi olan girişimler başvurabilir. 


  •     Başvurular nasıl değerlendirilecektir?

     Başvurular belirlenen çağrı için bulunan çözüm, Enerjisa ile potansiyel iş birliği fırsatı, uygulanabilirlik, takım yetkinliği, pazar büyüklüğü,             ölçeklenme ve ticarileşme potansiyeli, rekabet avantajı ve prototipleme gibi kriterler doğrultusunda değerlendirilecektir.


  •    Programa katılmak girişiminize nasıl yarar sağlar?

    Programa katılan takımların ürünlerinin, potansiyel müşteriler tarafından kullanılabilir duruma getirilmesine, Uygun iş modelleri                         geliştirmeleri ve MVP'lerin hazırlanması durumunda, katılan ekiplerin satışlarının artırılması ve girişimlerin ölçeklendirilmesine, programı          başarıyla tamamlanan girişimler ulusal ve uluslararası yatırım ve partner kurumlara erişme konularında yarar sağlar.