Anasayfa > > > Duyurular
Duyurular
Basın Açıklaması

TOROSLAR EDAŞ BASIN AÇIKLAMASI - 24.03.2017

24.03.2017 tarihli Genel Kurul Toplantı Kararları ​​için tıklayınız​​​


TOROSLAR EDAŞ BASIN AÇIKLAMASI - 25.02.2016

Düzenleme ve denetlemeye tabi bir sektörde faaliyet gösteren elektrik dağıtım şirketlerinin denetlenmesi 6446 sayılı Elektrik Piyasası Kanunu kapsamında gerçekleştirilmektedir.  Elektrik Piyasası Kanunu  uyarınca elektrik dağıtım şirketlerini inceleme ve denetleme yetkisi  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'na verilmiş olup , Bakanlık tarafından uygun görülen veya yetkilendirilen hallerde söz konusu iş ve işlemler ihtisas sahibi olan kamu kurum ve kuruluşları tarafından yapılmaktadır.

 

Bu kapsamda TOROSLAR Elektrik Dağıtım şirketimiz 29.02.2016 – 09.03.2016 tarihleri arasında Bakanlık tarafından, bu konuda yetkilendirilen TEDAŞ Genel Müdürlüğü'nün yürüteceği Genel Aydınlatma Denetiminden geçecektir.

 

Denetim süresince gündüz saatlerde Adana, Gaziantep, Hatay, Mersin, Osmaniye ve Kilis illerimizin bazı bölgelerinde sokak ve cadde aydınlatma armatürleri kontrol amaçlı yanar halde olacaktır.

 

Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.​


TOROSLAR EDAŞ BASIN AÇIKLAMASI - 30.06.2015

1 Kasım 2015 tarihinde yapılacak olan 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi sürecinde sürdürülebilir enerji sağlamak adına Toroslar EDAŞ tarafından, gerekli tedbirler alınmıştır.

 

Alınan tedbirler kapsamında; öncelikli olarak seçim günü herhangi bir programlı elektrik kesintisi uygulanmayacaktır.

 

Bunun yanı sıra, enerji sürekliliğini sağlamak amacıyla alternatif enerji besleme planları yapılmıştır. Yüksek Seçim Kurulu ve ilgili diğer kurumlarla yapılan koordinasyon sonucunda, gerekli görülen merkezlerin jeneratör ihtiyaçlarına katkıda bulunulmuştur.

 

Olası arızalara en hızlı şekilde müdahale edebilmek için oy sayımı yapılacak olan kritik bölgelerde nöbetçi ekipler görevlendirilecektir.

Elektrik dağıtım şebekesine ilişkin her türlü konuda 186 Çağrı Merkezimiz kanalıyla bildirimde bulunulabilecektir.

 

Kamuoyunun bilgisine sunarız.​